būs cilvēki no pirmās kategorijas.
— Pasaule būtu nonākusi strupceļā un likvidējusies, ja nebūtu trešās kategorijas, kuras skaits ir ļoti mazs, bet vitāli svarīgas jebkuras sistēmas izdzīvošanai: tās ir diverģentes, tā teikt, to atšķirīgā iezīme ir tāda, ka vienalga. kāda viņiem ir izglītība un morālās īpašības, viņiem iekšā ir kaut kāda mūžīgā kustība, viņiem noteikti kaut kas jādara, lai ietekmētu Visumu, viņi ir kaislīgi un ir gatavi upurēt visu savu ideju labā. Kā mana vecmāmiņa mēdza teikt: "Tev ir īlens vienuviet!"
Durvis atvērās un iekšā ienāca Glāša ar paplāti un veselu dažādu smaku taku, kas man lika atcerēties, ka viņi abi bija izsalkuši:
— Būtu zvanījis iepriekš, būtu uztaisījis pelmeņus vai cepu pīrāgus. Viss ir labāk nekā jūsu pilsētā. Kā tas var būt, skaties, tas viss ir sarucis, tu badā gan skrimšļus, gan mazuļus. Es tev uzvārīju tēju ar piparmētrām, tikko vakar pagatavoju ievārījumu, jāņogas vairs nav, skats sāpošām acīm,” Glāša pļāpāja un uzklāja galdu. — Cik ilgi tu paliksi? Rīt vārīšu kāpostu zupu, tavs kurjers man atveda visas sastāvdaļas, gurķi jau svaigi, es tos pārkaisu ar sāli, rīt būs tieši tā. Ak, kāpēc es ķeksēju, es iešu ēst.
Glāša iznāca ārā, un viņi, ne vārda neteikdami, paņēma dakšiņas un tajā pašā laikā sniedzās pēc pankūkām, tās izskatījās ļoti apetītlīgas, un smarža viņus vienkārši padarīja trakus, īpaši ņemot vērā to, ka viņi bija nokavējuši pusdienas.
Astoņpadsmitā nodaļa. Stokkera stāsts: Personības Trīsvienība
Mūsu struktūra ir ļoti sazarota un sarežģīta. Es jau teicu, ka mēs strādājam globālā korporācijā, tas ir, struktūrai nav valsts robežu un to pārstāv dažādas institūcijas. Mēs esam kā astoņkājis, izplešam savus taustekļus visur.
Kad mans draugs tika nogalināts, es sapratu, ka cīņa ar galvu ir bezjēdzīga un bezjēdzīga. Ilgu laiku strādāju, kāpu pa karjeras kāpnēm, kāpu arvien augstāk un augstāk, pakāpeniski palielinot centības pakāpi. Es gaidīju, es atdarīju, es novietoju savus cilvēkus dažādās jomās dažādos amatos. Es pētīju cilvēkus, ieņēmu tieši to pozīciju un lomu viņu struktūrā, uz kuru tiecos. Es paredzu jūsu jautājumu, jā, es savā ceļā likvidēju daudzus cilvēkus. Manas rokas ir tīras, bet sirdsapziņa ir asinīs. Tikai tad, ja viņi likvidēja gudrākos un morāli stiprākos cilvēkus, es no visa spēka centos veikt aizstāšanu: es uzvilku šos cilvēkus uz augšu, bet ciniskus un stulbus cilvēkus noliku zem naža. Jā, tas mani nekādā veidā neattaisno, bet, dzīvojot vilku barā, nevari atvērties un pateikt, ka esi aita. Es sasniedzu savu mērķi, es pazinu visu organizāciju no iekšpuses. Es zināju, kurš ar ko nesadzīvo un uz kādām pretrunām var apspēlēt. Es lasīju ziņojumus par reāliem pētījumiem dažādās jomās un varēju zināt reālo zinātnes un tehnikas stāvokli šobrīd, kas ļāva man redzēt reālo ainu par to, kas tur ir, kas tiek būvēts un kas no tā var rasties. Tieši tad manī sāka rasties ideja par labākas pasaules veidošanu, pasauli, kuras pamatā ir izpratne, ka jebkuri eksperimenti ar dabu, arī cilvēka dabu, noved pie iznīcības. Mūsu institūts ir sastādījis nākotnes modeli, nākotni, ko globālisti veido, samazinot iedzīvotāju skaitu un degradējot iedzīvotājus. Viņi domā, ka uzliks digitālo apkakli vai modificēs cilvēku un problēma tiks atrisināta, viņi dzīvos greznībā un bezrūpībā, un miljoniem cilvēku vienkārši pastāvēs, kurus kontrolēs vai nu ar spēku un bailēm ar važu palīdzību, vai ar ģenētisko modifikāciju, kas ļaus viņiem implantēt laimes gēnu un pazemību. Bet mēs simulējām abus variantus. Pirmajā cilvēce dzīvos līdz 2060. gadam un viss beigsies ar kodolkatastrofu, otrajā mēs mierīgi nomirsim līdz 2090. gadam.
— Bet jūs varētu viņus pārliecināt ar cipariem, ka tas ir ceļš uz nekurieni!
"Es mēģināju to darīt, kas man gandrīz maksāja manu stāvokli un, iespējams, arī manu dzīvību." Es pazaudēju piecus brīnišķīgus darbiniekus. Protams, nepaliku parādā, un noliku zem naža ļoti ietekmīgus un nepatikus cilvēkus, bet… tad sapratu, ka jārīkojas savādāk. Pārlasīju daudzus filozofus, psihologus, biologus un ekonomistus un nonācu pie tāda paša secinājuma kā viņi visi: cilvēkam ir brīva griba un jo morālāks ir cilvēks, jo viņa rīcība ir noderīgāka sabiedrības attīstībai un daba kopumā. Kas attiecas uz ekonomiskajām problēmām, tad tās pazūd sabiedrībā bez īpašuma, proti, ja tev ir viss nepieciešamais, tad nevajag kaut ko ņemt no kaimiņa. Starp citu, globālisti nonāca pie tādas pašas domas. Viņi arī domā tāpat — īpašums traucē pāriet uz jaunu postkapitālistisku pasauli. Tas ir, šeit mūsu plāni saplūst. Atšķirības sākas, kad mēs apspriežam cilvēka lomu nākotnes sabiedrībā.
Viņi uzskata, ka viņiem nav vajadzīgs tāds cilvēces daudzums vai kvalitāte, kas nozīmē kontroli pār skaitļiem, pārpalikuma iznīcināšanu un atlikušo modifikāciju.
Es uzskatu, ka cilvēks kā bioloģiska būtne ir diezgan spējīgs izveidot civilizācijas hierarhisku struktūru, kas spēs atturēt cilvēci no pašiznīcināšanās. Jums vienkārši jāaudzina šis jaunais cilvēks. Mēs izpētījām daudzus darbus, veicām tūkstošiem pārbaudījumu un nonācām pie secinājuma: izglītībai jābūt trīskāršai — ķermenis tiek kopts ar darbu, dvēsele prasa intelektuālu apmācību, bet garu paaugstina māksla. Es daļēji pieturos pie Darvina teorijas, ka darbs cilvēku radīja no pērtiķa. Mana vecmāmiņa mēdza teikt: “Bez darba zirgi mirs!” Darbs vienmēr sniedz fizisku un emocionālu atbrīvojumu. Kad cilvēks strādā, viņam nav laika domāt par dažādām nejēdzībām. Un jebkurš biologs jums pateiks, ka jebkura uzdevuma izpildi pavada laimes hormonu izdalīšanās. Tikai šis darbs nedrīkst būt verdzisks un pazemojošs. Uz zemes ir daudz cilvēku, no katra mazliet, un darbs sagādās prieku.
Intelektu attīsta eksaktās zinātnes. Kad bērnam pirmajā klasē saka: “Risinām problēmu!”, tie nav tikai vārdi. Viņš “risinās problēmas” visu savu pieaugušo mūžu, tas ir jānodod bērnam, lai sestajā klasē viņš nesaka: “Kāpēc man vispār vajadzīga tava matemātika! Skola pēdējos gadu desmitos principā ir pārvērtusies par infantilu, stulbu, bezatbildīgu zombiju audzināšanas iestādi. Viss būtu kārtībā, tieši šāds pasūtījums tika saņemts, taču šādu cilvēku sabiedrības vienkārši mirs no bada, jo ir jāaudzē visas galvenās lauksaimniecības kultūras, un tas ir darbietilpīgs uzdevums. Cilvēks ar feodālās sadrumstalotības perioda intelektu šobrīd nevar pabarot astoņus miljardus.
Par mākslu nav ko teikt — tas ir kaut kas, bez kā cilvēki vienkārši pārstāj būt cilvēki, tas cilvēku padara cildenu.
Es zinu, ka neesmu pirmais, kurš mēģina īstenot šo ideju. Un pirms manis visi cieta neveiksmi. Mūsdienu cilvēki man var iebilst, ka visi tiecas pēc personīga labuma un bagātināšanas, taču, pētot cilvēkus vēsturiskā kontekstā, es sapratu, ka